Search for content and authors
 

Narzędzia dla Nanotechnologii

Ignacy Mościcki ,  Grzegorz Kaszyński 

IGHT s.c., Marszałkowska 80, Warszawa 00-517, Poland

Abstract

Firma IGHT jest młodą firmą założoną przez ludzi zafascynowanych nowoczesnymi rozwiązaniami sprzętu laboratoryjnego, a w szczególności służącego nanotechnologii. Ta fascynacja uwidacznia się w doborze sprzętu, jaki znajduje się w naszej ofercie. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania, które sprowadzamy do Polski były jedyne w swoim rodzaju, najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne w swojej klasie. Doskonałym przykładem są dwaj nasi najwięksi partnerzy: NT-MDT oraz HYSITRON.

NT-MDT jest producentem systemów SPM (Scanning Probe Microscopy), który wyróżnia się unikalnym podejściem do swoich urządzeń. Są to systemy modułowe: można rozpocząć od prostej głowicy SPM i rozwinąć system do ponad czterdziestu technik SPM, mikroskopii optycznej, konfokalnej laserowej, a nawet badań TERS (Tip-Enhanced Raman Spectroscopy). Pozwala to na tworzenie doskonałych, uniwersalnych laboratoriów, które można przekonfigurować z badań np. materiałowych na chemiczne lub biologiczne w ciągu paru minut.

Hysitron jest liderem w badaniach właściwości mechanicznych w skali mikro i nano (zarówno nm jak i nN), a ich urządzenia wykraczają daleko poza standardowe pojęcie nanoindentacji. Systemy TriboIndenter pozwalają na prawdziwe ilościowe pomiary nanomechaniczne, a nie wyłącznie badania jakościowe. Z kolei PicoIndenter przenosi pomiary właściwości mechanicznych w świat mikroskopii elektronowej.

W naszej prezentacji skupimy się na zaprezentowaniu praktycznych zastosowań oferowanych przez nas urządzeń. Pokażemy najnowsze publikacje oraz wyniki badań i skupimy się na aplikacjach biologicznych, farmaceutycznych oraz medycznych.

 

Auxiliary resources (full texts, presentations, posters, etc.)
  1. PRESENTATION: Narzędzia dla Nanotechnologii, PDF document, version 1.5, 4.2MB
 

Legal notice
  • Legal notice:
 

Related papers

Presentation: Oral at Nano-Biotechnologia PL, by Ignacy Mościcki
See On-line Journal of Nano-Biotechnologia PL

Submitted: 2012-08-07 14:00
Revised:   2012-08-07 14:00