Wrocławskie Centrum Badań EIT+ spółka z o.o. powołana została do życia w 2007 r. Jest to unikalne przedsięwzięcie w skali Polski, ukierunkowane na tworzenie i rozwijanie nowych sposobów współpracy sektora nauki i edukacji z lokalnym samorządem oraz innowacyjnym biznesem. Udziałowcami Spółki są największe wrocławskie uczelnie oraz samorządy Miasta Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego.
Aktualnie Wrocławskie Centrum Badań EIT+ realizuje program badawczo-technologiczny Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach NANOMAT (o wartości ponad 100 mln zł) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tematyka projektu jest bardzo szeroka i obejmuje trzy komplementarne kierunki: nanomateriały, nanotechnolgie i technologie generatywne. Innym projektem realizowanym przez Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest budowa Kampusu Pracze największej polskiej inwestycji naukowo-technologicznej o wartości ponad 500 mln zł. Do roku 2014 staną jedne z najnowocześniejszych na świecie laboratoria do badań nanotechnologii.
Misją Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest efektywne zarządzanie wiedzą, rozumiane jako tworzenie i transferowanie wiedzy oraz wsparcie przedsiębiorczości środowiska zainteresowanego komercyjnym wykorzystaniem własności intelektualnej. We wszystkich projektach realizowanych kładzie się szczególny nacisk na urynkowienie wyników prac badawczych w szczególny sposób dbając o ochronę własności intelektualnej. Profil badawczy centrum jest skierowany do szerokiej rzeszy odbiorców oraz firm i organizacji szukających innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Rezultaty prowadzonych prac badawczych są precyzyjnie lokowane w obszarach gospodarczych zgodnie z prognozami rozwoju rynku europejskiego i światowego. |