Narzędzia dla Nanotechnologii

Ignacy Mościcki ,  Grzegorz Kaszyński 

IGHT s.c., Marszałkowska 80, Warszawa 00-517, Poland

Abstract

Firma IGHT jest młodą firmą założoną przez ludzi zafascynowanych nowoczesnymi rozwiązaniami sprzętu laboratoryjnego, a w szczególności służącego nanotechnologii. Ta fascynacja uwidacznia się w doborze sprzętu, jaki znajduje się w naszej ofercie. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania, które sprowadzamy do Polski były jedyne w swoim rodzaju, najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne w swojej klasie. Doskonałym przykładem są dwaj nasi najwięksi partnerzy: NT-MDT oraz HYSITRON.

NT-MDT jest producentem systemów SPM (Scanning Probe Microscopy), który wyróżnia się unikalnym podejściem do swoich urządzeń. Są to systemy modułowe: można rozpocząć od prostej głowicy SPM i rozwinąć system do ponad czterdziestu technik SPM, mikroskopii optycznej, konfokalnej laserowej, a nawet badań TERS (Tip-Enhanced Raman Spectroscopy). Pozwala to na tworzenie doskonałych, uniwersalnych laboratoriów, które można przekonfigurować z badań np. materiałowych na chemiczne lub biologiczne w ciągu paru minut.

Hysitron jest liderem w badaniach właściwości mechanicznych w skali mikro i nano (zarówno nm jak i nN), a ich urządzenia wykraczają daleko poza standardowe pojęcie nanoindentacji. Systemy TriboIndenter pozwalają na prawdziwe ilościowe pomiary nanomechaniczne, a nie wyłącznie badania jakościowe. Z kolei PicoIndenter przenosi pomiary właściwości mechanicznych w świat mikroskopii elektronowej.

W naszej prezentacji skupimy się na zaprezentowaniu praktycznych zastosowań oferowanych przez nas urządzeń. Pokażemy najnowsze publikacje oraz wyniki badań i skupimy się na aplikacjach biologicznych, farmaceutycznych oraz medycznych.

Auxiliary resources (full texts, presentations, posters, etc.)
 1. PRESENTATION: Narzędzia dla Nanotechnologii, PDF document, version 1.5, 4.2MB
 

Legal notice
 • Legal notice:

  Copyright (c) Pielaszek Research, all rights reserved.
  The above materials, including auxiliary resources, are subject to Publisher's copyright and the Author(s) intellectual rights. Without limiting Author(s) rights under respective Copyright Transfer Agreement, no part of the above documents may be reproduced without the express written permission of Pielaszek Research, the Publisher. Express permission from the Author(s) is required to use the above materials for academic purposes, such as lectures or scientific presentations.
  In every case, proper references including Author(s) name(s) and URL of this webpage: http://science24.com/paper/28424 must be provided.

 

Related papers
 1. Laboratoria nano i biotechnologii
 2. IGHT - narzędzia dla nanotechnologii
 3. Nt-Mdt Europe
 4. NT-MDT - Molecular Devices and Tools for Nano Technology
 5. NT-MDT - Molecular Devices and Tools for Nano Technology
 6. Nano Technology Instruments Europe B.V. / NT-MDT Co.

Presentation: Oral at Nano-Biotechnologia PL, by Ignacy Mościcki
See On-line Journal of Nano-Biotechnologia PL

Submitted: 2012-08-07 14:00
Revised:  2012-08-07 14:00
Google
 
Web science24.com
© 1998-2022 pielaszek research, all rights reserved Powered by the Conference Engine