Welcome

VIII MULTIDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKI O LEKU                               30 maja - 1 czerwca 2012

Hotel Ossa**** Congress & Spa położony jest w samym środku Polski. Od Warszawy i Łodzi Centrum Konferencyjne zlokalizowane jest w odległości zaledwie 60 kilometrów. Hotel Ossa**** Congress & Spa znajduje się w miejscowości Ossa ( DANE GPS: 51.804024,20.382302) (+51° 48' 14.49", +20° 22' 56.29")

Dokumentacja zdjęciowa VIII MKNOL 2012

https://picasaweb.google.com/101605199712153383405/KonferencjaMKNOLOssa


Programme

LISTA WYKŁADOWCÓW ZAPROSZONYCH NA VIII MKNOL
 • Matthias Bochtler - Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Warszawa: "The link between CpG methylation and depletion and a new CpG specific methyltransferase"
 • Jerzy Boryski - Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Poznań: "Pyrimidine nucleoside analogues with appended heterocylic ring and their antiviral properties"
 • Stefan Chłopicki - Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński, Kraków: " Experimental pharmacology of endothelium: MNA/COX-2/PGI<sub>2</sub> pathway"
 • Bartłomiej Furman - Instytut Chemii Organicznej PAN, Warszawa:  "Diastereoselective Synthesis of β-Lactams via Kinugasa Reaction"
 • Zbigniew J. Kamiński - Politechnika Łódzka, Łódź: "Immobilized on cellulose peptide-N-lipids as molecular receptors and organocatalysts"
 • Mariusz Kondrat - Kancelaria Prawno-Patentowa KONDRAT, Warszawa: "Legal protection of borderline products in reference to food supplements and pharmaceuticals"
 • Lech Kozerski - Narodowy Instytut Leków, Instytut Chemii Organicznej, Warszawa: "Molecular complexes of topo I and II inhibitors from camptothecin and flavonoid families with model DNA oligomers. Search for sequence specific binding. Verification of biological assays on atomic coordinates level"
 • Zbigniew Leśnikowski - Instytut Biologii Medycznej PAN, Łódź: " New trends in search for bioactive compounds: EU-OPENSCREEN and boron cluster"
 • Aleksander P. Mazurek - Narodowy Instytut Leków, Warszawa: "Nanotechnolgy in pharmacy and medicine - contemporary status and future perspectives"
 • Janusz Obukowicz - Instytut Farmaceutyczny, Warszawa: "Pharmaceutical  technologies  – why do they have to be innovative"
 • Jerzy Ostrowski - Centrum Onkologii, Warszawa: " Molecular medicine - Facts and myths"
 • Jerzy Pałka - Uniwersytet Medyczny, Białystok: " Attenuation of EGFR and integrin family receptor signaling  for prospective cancer treatmen" - wykład nie odbędzie się
 •  Piotr Pawluć  - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań: "Application of the Silylative Coupling Reaction in Organic Synthesis"
 •  Wiesław Szeja - Politechnika Śląska, Gliwice: "Sugars in new drug design. Sugar moiety structure as a principal determinant of antitumor glycoconjugates biological activity"

Organisers

KOMITET ORGANIZACYJNY
 • Janusz Obukowicz - przewodniczący
 • Hanna Beczkowicz - v-ce przewodnicząca
 • Wioleta Maruszak
 • Michał Beczkowicz

KOMITET NAUKOWY

 • Grzegorz Grynkiewicz - przewodniczący
 • Tomasz Giller - sekretarz
 • Osman Achmatowicz
 • Jacek Bojarski
 • Stefan Chłopicki
 • Łukasz Kaczmarek
 • Andrzej Kutner
 • Jacek Kuźnicki
 • Aleksander P. Mazurek
 • Jerzy Ostrowski

Abstracts

Organizatorzy VIII MKNOL 2012 informują, że każdy Uczestnik w Programie konferencji może umieścić dwa doniesienia:
• dwa plakaty, lub
• komunikat ustny i plakat, lub
• wykład i plakat
Językiem Konferencji jest język polski i w nim należy przygotować prezentacje ustne i posterowe. Jedynie streszczenia do Book of Abstracts oraz materiały pokonferencyjne do czasopisma Acta Poloniae Pharmaceutica przygotowywane są w języku angielskim.

Uwaga Wymiary tablic na plakaty: 99 cm (szer.) x 240 cm (wys.)
Dla prezentacji w formie komunikatu ustnego (Oral) przewidujemy 20 min
Dla
prezentacji w formie wykładu zaproszonego (Invited Oral) przewidujemy 30 min Ikonka "Streszczenia" pozwala na zgłoszenie nowego streszczenia prezentacji oraz edycję już wprowadzonego. Przed rozpoczęciem wprowadzania abstraktu proponujemy po kliknięciu na "Nowe streszczenie" w ikonie "Streszczenia" zapoznać się z zawartością punktu "Pomoc", w którym znajduje się szczegółowa instrukcja używania Edytora Streszczeń. W punkcie "Pomoc" znajdziecie Państwo wyczerpującą informację pozwalającą uniknąć ewentualnych problemów. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na punkt "Obrazki" jeżeli w Państwa streszczeniu będą jakiekolwiek obrazy. Częstym błędem jest wstawianie obrazów przez kopiuj/wklej z innego programu (np Word). Obrazy takie nie osadzają się trwale w streszczeniu, ponieważ kopiowanie/wklejanie odbywa się tylko w ramach lokalnego komputera i obraz nie może być przesłany przez Internet.
Komitet Naukowy VIII MKNOL na podstawie nadesłanych przez Uczestników streszczeń doniesień naukowych, dokona kwalifikacji prac do prezentacji w formie wystąpienia ustnego (Oral) lub plakatu (Poster). O decyzji Komitetu Naukowego Uczestnicy zostaną odpowiednio wcześnie powiadomieni.

Proceedings

Po zakończeniu VIII MKNOL organizatorzy planują jak zawsze, opublikowanie w specjalnym zeszycie Acta Poloniae Pharmaceutica - Drug Research prac prezentowanych w czasie Konferncji.
Autorzy będą proszeni o przygotowanie opracowań swoich wyników w języku angielskim, ściśle według instrukcji czasopisma Acta Poloniae Pharmaceutica oraz złożenie ich u
sekretarza w czasie trwania Konferencji. 

Deadlines and fees

Przewidywany koszt udziału w VIII MKNOL 2012 obejmujący opłatę konferencyjną, materiały konferencyjne, noclegi w dniach 29 maja - 2 czerwca 2012r, wyżywienie od kolacji w dniu 29 maja do śniadania w dniu 2 czerwca uzależniony jest od terminu dokonania opłaty:

Do 31.03.2012
Wysokość opłat (PLN)
Po 31.03.2012
Wysokość opłat (PLN)
Uczestnik        1600,00 + 23%VAT: 1968,00       1800,00 + 23%VAT: 2214,00
Uczestnik - Doktorant        1200,00 + 23%VAT: 1476,00       1400,00 + 23%VAT: 1722,00
Osoba towarzysząca        1400,00 + 23%VAT: 1722,00       1600,00 + 23%VAT: 1968,00
Przedstawiciel Firmy        1600,00 + 23%VAT: 1968,00       1800,00 + 23%VAT: 2214,00
Powierzchnia wystawiennicza          700,00 + 23%VAT: 861,00         900,00 + 23%VAT: 1107,00

Organizatorzy proszą o przesłanie dowolną drogą (list, faks, skan) potwierdzenia odbywania studiów doktoranckich lub otwarcia przewodu doktorskiego


UWAGA !!! Termin zgłaszania streszczeń do Book of Abstracts wyłącznie drogą on-line przedłużono do dnia: 26.03.2012r

Aby uzyskać nr konta na które należy dokonać wpłaty, Uczestnik musi wcześniej przeprowadzić pełną procedurę rejestracji, która polega na wypełnieniu elektronicznej wersji formularza "Wpisowe i usługi", przeliczeniu należności, a następnie złożeniu zamówienia co spowoduje przejście do okna "Płatności". Należy wybrać "Przelew" jako metodę płatności. W okienku "Finalizacja" kliknąć na przycisk "Dalej" co przeniesie Uczestnika do nowego okna, w którym należy kliknąć na przycisk "Instrukcja dokonania przelewu z numerem konta". Po wykonaniu tej czynności pojawi się informacja gotowa do wydruku  z numerem konta, numerem NIP, adresem Instytutu. 

Travel

Przewóz autokarowy na VIII MKNOL do Centrum Konferencyjnego Ossa k/Rawy Mazowieckiej
!!! W związku z organizacją strefy kibica pod PKiN musiało ulec zmianie miejsce podstawienia autokaru i busa !!!

W dniu 29 maja 2012r Autokar i Bus Mercedes Benz Sprinter przewoźnika Silver Bus  oznakowane informacją o MKNOL podstawione będą przed Salą Kongresową (Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Emilii Plater)  przy przystanku autobusowym.  Ze względu na ograniczenia w parkowaniu autokar odjedzie o godz. 18:00. Prosimy osoby, które zadeklarowały chęć skorzystania z transportu zbiorowego o przybycie na miejsce zbiórki przed godziną 18:00.

Bus dysponujący 22 miejscami odjedzie o godz. 18:15. Po godzinie 18:15 ewentualni spóźnialscy muszą dojechać do Hotelu Ossa we własnym zakresie.

Osoby, które do tej pory nie potwierdziły w Sekretariacie MKNOL zamiaru skorzystania z transportu autokarowego, lub nie przysłały informacji o rezygnacji z tej formy dojazdu na Konferencję, proszone są o informację mailową najpóźniej do dnia 25 maja do godz. 14:00.

Dla podróżujących z Warszawy sugerujemy:

 1. Wyjazd z miasta trasą krakowską (trasa 7, potem przechodzi w S7)
 2. W Grójcu skręcić na Końskie (droga nr 728)
 3. W Belsku Dużym skręcić na Rawę Mazowiecką (droga nr 725)
 4. Z drogi tej w Wólce Lesiewskiej skręcić na miejscowość Ossa
  Dane GPS Hotelu Ossa:
  (51.804024,20.382302)(51°48′14.49′′,+20°22′56.29″)

Informujemy, że Uczestnicy MKNOL korzystający z indywidualnego transportu samochodowego w dniach 29 maja - 2 czerwca 2012r nie będą ponosili kosztów związanych z parkowaniem samochodu na terenie Centrum Konferencyjnego OSSA.

Accommodation

Ossa Pokoje

Pokoje w hotelu zróżnicowane są pod względem wielkości i wyposażenia, każdy z nich charakteryzuje się bardzo wysokim standardem wykończenia. Hotel jest w pełni klimatyzowany.
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 16.00 a kończy o 12.00.

Pokoje wyposażone są w klimatyzację, mini bar, telefon, TV SAT, PAY TV, prywatny sejf, a także radio z budzikiem. W łazienkach oprócz podgrzewanej podłogi znajduje się suszarka i podgrzewacz do ręczników.

Contact

22 456 39 00